Zlot 2020
SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mitsubishi Outlander PHEV
Autor Wiadomość
mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-04, 17:50   

Dziwne pytanie. Ja myślałem ze kazdy EV czy PlugIn ma ogrzewanie elektryczne ... inaczej byłoby to bez sensu, żeby uruchomiać ICE dla ogrzewania ...
Ale człowiek uczy się całe życie ... 🤷 🤷

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-09-05, 11:06   

Ja mam chyba najniższą wersję PHEVa i ma ogrzewanie grzałką elektryczną, WiFi.
Również wydawało mi się to standardem.

Wystarczy ustawić temperaturę 22stC i w info popatrzeć na zużycie energii elektrycznej , od razu widać, że ogrzewanie działa i po chwili ciepłe powietrze z nawiewu. Silnik spalinowy oczywiście wyłączony.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-05, 17:04   

Nie każdy plugin ma ogrzewanie elektryczne. Albo przynajmniej nie wystarczająco wydajne, bo niektóre phev przy niskich temperaturach odpalają spaliniaka. Tak miałem gdy się woziłem priusem phev (3 generacji, podobno w nowszych jest lepiej).

Barth

Wysłany: 2019-09-05, 17:20   

Witam wszystkich!

Kilka miesięcy zastanawiałem się nad kupnem Outlandera PHEV i w zeszłym tygodniu wspólnie z żoną postanowiliśmy kupić ten samochód. Niestety, ze względów finansowych możemy sobie pozwolić tylko na używany egzemplarz w granicach 60 tys zl. Od dwóch tygodni obserwuje serwisy ogłoszeniowe i potrzebuje Państwa pomocy. Przeglądałem już forum w poszukiwaniu informacji o tym, na co zwrócić uwagę podczas kupna auta ale może teraz coś się zmieniło i może ktoś mi podpowie jak wybrać ten "najlepszy" egzemplarz i co jeszcze powinienem wiedzieć ;)

Wiem już o tym, żeby:
- dowiedzieć się o karteczce z kodem do WiFi
- sprawdzić czy były zrobione akcje serwisowe (zaciski hamulcowe, świece, 2x komputer)
- sprawdzić stan baterii za pomocą aplikacji "PHEV Watchdog" (transiver OBD-2 bluetooth już kupiony)

Chciałbym dorwać egzemplarz z pełnym wyposażeniem i tutaj mam pewien problem. Mianowicie chodzi o ACC. W prawie wszystkich ogłoszeniach jest napisane, że samochód posiada ACC z systemem wykrywania przeszkód FA. Powiem szczerze, że nie znam się za bardzo na tym, ale jak włączyłem sobie filmik o tym na Youtube to jest tam pokazane, że do załączenia tego systemu są specjalne przyciski a w praktycznie żadnym oferowanym aucie z ogłoszeń, tych przycisków nie widzę (po lewej stronie kierownicy). Może ja coś pomyliłem? Czy aktywny tempomat, inteligentny tempomat i ACC to zupełnie różne rzeczy? Jak można wizualnie rozróżnić czy pojazd ma radar czy nie? Mi zależy na tym systemie, w którym auto hamuje jak wykryje przeszkodę lub gdy inne auto przede mną zahamuje.

W przypadku Outlandera PHEV lepiej sugerować się przebiegiem czy rocznikiem auta?

Bardzo byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc przy kupnie auta :)
Pozdrawiam!

kalex 

Wysłany: 2019-09-05, 18:31   

Polecam zajrzeć na Holenderską stronę gaspedaal.nl - do wyboru setki Outlanderów PHEV . Wsiąść w tanie linie lotnicze za 100 zł do holandii i wrócić autem. Holender załatwi formalności na miejscu. Wszyscy gadają po angielsku. U nas w kraju niestety szcher macher niestety w dalszym ciągu.

tomusy
O-PHEV, BMW i3 94Ah

Wysłany: 2019-09-05, 21:07   

Barth napisał/a:

Chciałbym dorwać egzemplarz z pełnym wyposażeniem i tutaj mam pewien problem. Mianowicie chodzi o ACC. W prawie wszystkich ogłoszeniach jest napisane, że samochód posiada ACC z systemem wykrywania przeszkód FA. Powiem szczerze, że nie znam się za bardzo na tym, ale jak włączyłem sobie filmik o tym na Youtube to jest tam pokazane, że do załączenia tego systemu są specjalne przyciski a w praktycznie żadnym oferowanym aucie z ogłoszeń, tych przycisków nie widzę (po lewej stronie kierownicy). Może ja coś pomyliłem? Czy aktywny tempomat, inteligentny tempomat i ACC to zupełnie różne rzeczy? Jak można wizualnie rozróżnić czy pojazd ma radar czy nie? Mi zależy na tym systemie, w którym auto hamuje jak wykryje przeszkodę lub gdy inne auto przede mną zahamuje.

dokladnie szukaj przyciskow na kierownicy, plus po lewej stronie. Niestety sprzedajacy bajki pisze, ktore nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia. Jesli na fotkach brak dodatkowych przyciskow od tempomatu aktywnego to szukaj dalej.

Barth

Wysłany: 2019-09-06, 15:40   

Dzięki za odpowiedź. Tylko prosiłbym jeszcze o wyjaśnienie jak to jest z tym radarem. Ostatnio jeden handlarz tłumaczył mi że ten radar wykrywajacy możliwość kolizji i aktywny tempomat to dwie różne rzeczy. Czy miał on rację?

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2019-09-24, 08:10   

Włączanie grzania o danej godzinie.
Czy on nie bierze danych z ustawienia na Klimatronicu ? Mam ustawione 20, włączone na 6:10 grzanie - wchodze o 6:20 do auta a tam sauna....

W sparku brany pod uwagę tylko i wyłącznie temperatura ustawiona na Klimie - jeśli 23 to zrobi by w kabinie było 23 - sam schłodzi lub podgrzeje, włączy fotele grzane... Trochę Mitsubishi się nie popisało z tym ...

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-24, 11:04   

W leafie jest do tego osobna pozycja w menu, niezależna od ustawienia climatronica. Poszukaj po menu, może w outlanderze jest podobnie.

Barca

Wysłany: 2019-09-24, 11:50   

Moim zdaniem to kolega w PHEV ma tak jak w Leafie właśnie - czyli timer klimy nie przejmuje się ustawieniami klimatyzacji ale zawsze grzeje / chłodzi na jakąś stałą, zaprogramowaną wartość. W Leafie I też nie mogę ustawić temperatury na taką jak chcę (w timerze klimy) ale najwyraźniej inżynierowie Nissana byli bardziej zimnolubni niż Mitsubishi bo aż tak mocno mi nie nagrzewa rano.

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2019-09-24, 11:56   

Ej, chwila, przecież ja piszę o leafie I (polift, 2013 rok). U mnie to jest do ustawienia. Jeśli dobrze pamiętam (teraz nie mam auta pod ręką) to wchodzi się tam pierwszym od dołu przyciskiem po prawej stronie nawigacji.

Barca

Wysłany: 2019-09-24, 12:30   

Coś faktycznie piszą na necie o Zero Emission -> SETTING -> Timer/Remote – Set Climate Temp, sprawdzę potem. Kończmy ten off topic bo nas koledzy od PHEV zjedzą :)

ryki123

Wysłany: 2020-02-03, 19:15   

mmazi napisał/a:
Ok, sprawdziłem. Nic się nie dzieje , jedynie co to zasięg się kasuje i pokazuje 51km na EV. Już wiem dlaczego na ogłoszeniach niektórzy robią dumnie zdjęcie 50+ km na ev :) pozniej powiedzą : no styl jazdy, temperatura itp.

Wczorajsze niby włączenie auta prZy podłączonym ładowaniu nie powoduje błędu, auto stało przed garażem i było bardzo wilgotno a do tego przyszedł mróz. Nie mniej jednak coś jest nie tak bo dopiero jak słońce przyszło, autko można było odpalić. Dziwne. Ale mimo wszystko, poznałem dzięki temu gdzie jest + i - pod pokrywa silnika (myslalem przez chwile ze 12V akku padł). I co się stanie jak dołączę - od akku 12V :)
gdzie jest aku pomocnicze

mmazi
1xEV i 1xPHEV

Wysłany: 2020-02-04, 12:45   

Jeśli mówisz o 12V, to w bagażniku pod podłogą.

ded 

Wysłany: 2020-04-25, 19:08   

Czy ktoś mógłby porównać wersje wyposażenia, tak w dużym skrócie. Kiedy dokładnie był lift i co się zmieniło?

Odpowiedz do tematu