SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Range Extender
Autor Wiadomość
zeeltom 

Wysłany: 2013-12-21, 08:10   

Nie po to robi się samochody elektryczne, by ciągać ze sobą agregaty spalinowe. To jest bez sensu.

mann25 
6kWh/100km vmax120

Wysłany: 2013-12-21, 12:13   

bes sensu jest miec super fajny duzy konfortowy ladny samochod taki jak tesla model s i nie moc nim nigdzie dalej pojechac. z przodu mozna by bylo jakis maly agregacik zamontowac wrazie wypadu na dluzszy wekend, czasami brakuje tylko kilkadziesiat kilometrow do celu, a tam juz moglibysmy sobie spokojnie zrobic dluzszy postoj, nocleg i naladowac z gniazdka.
2 samochody to tez bez sensu, po co mam exploatowac drogi samochod po co podwojne oplaty robic? jak juz bym mial taka tesle model s to wszedzie chcial bym nia jechac, nawet i do polski, a nie jakims drugim drogim spaliniakiem.
jestem zainteresowany kupnem modelu s i taki agregat pradotworczy na LPG 30kW http://www.youtube.com/watch?v=VCSEe9TFw9g miejsca z przodu w tesli jest wystarczajaco zmiescil by sie agregat z calym osprzetem i butla ;)
126p>Samara 1.3>Golf II 1.3>Mazda 626 IV 1.8>Sierra II 2.0>Cordoba 1.6>Golf IV1.6>A4 1.8 LPG>Polo III 1.4TDI>A2 1.4TDI>Polo IV 1.4BMTDI 2007>Passat B6 1.6BMTDI 2009>Passat B7 1.6BMTDI 2011>CaddyMaxi II 1.6BMTDI 2012r> 2020 CaddyMaxi 60kmEV+0,6l LPG REX?

mann25 
6kWh/100km vmax120

Wysłany: 2013-12-24, 10:43   

opowiedz z tematu Tesla Model S przenosze to tu

gienek333 - zgadzam sie z toba taki rodzaj nie wiele sie to rozni od zastosowania webasta dalej naszym jedynym napedem byl by elektryczny - wejdz na temat Range Extender w inne komponenty

KGB - mam passata B7 a nie B6, pod maska w tesli jest wystarczajaco miejsca na zbiornik agregat itd kwestja dobrej przerobki a wszystko da rade spokojnie upchac, utrata gwarancji nie jest czyms groznym w razie pozaru mozna miec ubezpieczenie za ktore placi sie grosze. z waga w S60 to te 80kg nie zrobi tu roznicy, w wersji s80 duzo wiecej kg akku wozimy.
z NL na slask jade caly czas autostrada i 30kW agregat wystarczy w zupelnosci na trasie sa tez czasami korki i ograniczenia, nawet jesli auto mialo by zuzywac 40kWh/100km, bo mamy jeszcze energie z akku zakladajac ze odrazu po wjezdzie na autostrade zalaczymy nasz agregat, i 200km przed celem mozemy go wylaczyc i spokojnie Dojechac na reszcie akku do celu
ampera mi sie nie podoba, tam spalinowka jest wielka, warjuje, chodzi na roznych obrotach, w porownaniu do 400konnej tesli to nic
loco napisał/a:
W praktyce wygląda to niestety tak, że na trasy powyżej 200km mam drugie auto.
tego wlasnie chce uniknac, chcial bym wszedzie jezdzic samochodem marzen i nie zadnym innym ;) Moze w polsce jest jeszcze oplacalne utrzymanie drugiego samochodu, za granica juz nie, paroletniego przecietnego diesla musimy rocznie oplacic 7000zl ( +/- w DE 400€kfzsteuer+300€Versicherung w NL 1300€wegenbelasting+400€verzekering) do tego dochodza jeszcze inne sprawy typu przeglad, exploatacja 2 komplety kol, w duzych miastach miejsce parkingowe. Elektryczne i Plug-in sa zwolnione z podatku drogowego

Highend - 25zl to i tak malo zuzywa, jak by tak jezdzil bmw7 lub mercedes S w bendzynie to musial by sie liczyc 85zl (15L/100km E98 x 5,68zl)
a tak jak bys sie kiedys wybieral Leafem do Holandi do moge ci udostepnic gniazdka ;)
126p>Samara 1.3>Golf II 1.3>Mazda 626 IV 1.8>Sierra II 2.0>Cordoba 1.6>Golf IV1.6>A4 1.8 LPG>Polo III 1.4TDI>A2 1.4TDI>Polo IV 1.4BMTDI 2007>Passat B6 1.6BMTDI 2009>Passat B7 1.6BMTDI 2011>CaddyMaxi II 1.6BMTDI 2012r> 2020 CaddyMaxi 60kmEV+0,6l LPG REX?
Ostatnio zmieniony przez RaveN 2013-12-24, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  

Robsonik20

Wysłany: 2013-12-24, 13:04   

Ile kosztuje takie cacko?
Jakie jest spalaniena 100km?

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2013-12-24, 16:20   

mann25 napisał/a:
...chcial bym wszedzie jezdzic samochodem marzen i nie zadnym innym...
w duzych miastach miejsce parkingowe

no wlasnie ,szczerze mowiac wspolczuje twoim samochodom,a zwlaszcza temu z marzen ,bo Ja nie chcialbym jezdzic swoim samochodem wszedzie ,bo wiejskie drogi ,bloto ,snieg, piach, dziorawe drogi i przeprawy terenowe ,to nie jest naturalne srodowisko drogich aut luksusowych,

a auto za 300 klockow tzymane pod blokiem to juz totalna paranoja - dziwie sie ludziom kupujacym nowe auto za 60kpln ,albo i nawet 20kpln ,ze nie majac garazu kupuja nowe auto,zeby je gnic pod blokiem

Ja tam lubie samochody i nie chcialbym miec tylko jednego,
prawdziwy samochod musi miec pedal sprzegla i lewarek zmiany biegow ,silnik spalinowy tez jest niezbedny ,wiec nie wyobrazam sobie braku takiego auta w garazu,
na codzien moge,a nawet chcialbym jezdzic elektrycznym ,ale od czasu do czasu przejechac sie spalinowcem to taka uzywka - moze nie byc oplacalna i rozsadna,ale uzaleznia,
jedni caly rok pala faje i chlaja wóde,a Ja co jakis czas moglbym zalac etanol do zbiornika i spalic go z marna sprawnoscia - pewnie wiecej dymu nie narobie :-P

highend 

Wysłany: 2013-12-24, 22:50   

mann25 napisał/a:

Highend - 25zl to i tak malo zuzywa, jak by tak jezdzil bmw7 lub mercedes S w bendzynie to musial by sie liczyc 85zl (15L/100km E98 x 5,68zl)
a tak jak bys sie kiedys wybieral Leafem do Holandi do moge ci udostepnic gniazdka ;)

Dzięki za ofertę, właśnie 2 dni temu przejeżdżałem koło Eindhoven jadąc z UK do PL ;)
ale spalinowym.

A co do tematu. Nadal będę się upierał, że range extender w samochodzie Tesla Model S jest niemądrym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę rozbudowę infrastruktury - chyba najlepszą w autach elektrycznych. Ponadto biorąc pod uwagę szybkie darmowe ładowanie lub opcjonalną wymianę pakietu aku w 30 sekund (za opłatą) zupełnie nie widzę potrzeby instalowania "smrodka" extendera w czystym aucie elektrycznym. Nawet jak będę się ładował i podróż mi się troszkę wydłuży to co z tego? czy to są wyścigi? Czy do Polski jeździsz z Holandii raz w tygodniu? Aż tak się spieszysz?
Ponadto zużycie energii w modelu S kolegi LOCO na poziomie 200km zasięgu za 85kWh to też jest dla mnie deczko chore.... Nikt nie każe jeździć tempem żółwia, ale nikt tez nie zmusza do szaleństw 170km/h po polskich drogach (nawet autostradach).
Zresztą Tesla miała wypuścić wersję Modelu S specjalnie dla Niemców na ich autostrady - ponoć by był większy zasięg przy dużych prędkościach. Może trzeba było taki zamówić?

Nie wiem jak Wy... ja jak miałem 20 lat to może miałem nasr..... w głowie i jeździłem jak wariat. Teraz wyznaję zasadę "spiesz się powoli" oraz "dojedź do domu bezpiecznie". Czy ktoś się z tym nie zgadza?
Nawet mając Model S nie chciałbym wydawać 50 PLN na 200km zasięgu. W takiej kalkulacji auto elektryczne mija sie z celem (przy obecnych cenach paliwa). Chyba, ze tylko "for fun".
No chyba, że bym się ładował na stacjach darmowych TESLI i miał gdzieś ceny prądu, ale jakoś bym się źle z tym czuł (węgiel w elektrowniach). Ewentualnie własne panele słoneczne rozwiązały by sprawę pozyskiwania prądu do ładowania.

highend 

Wysłany: 2013-12-24, 22:53   

KGB napisał/a:

a auto za 300 klockow tzymane pod blokiem to juz totalna paranoja - dziwie sie ludziom kupujacym nowe auto za 60kpln ,albo i nawet 20kpln ,ze nie majac garazu kupuja nowe auto,zeby je gnic pod blokiem

A ja się nie dziwię. To ich kasa i ich sprawa. Ponadto auto tak szybko nie zgnije.... ;)
Spotkany przeze mnie kolega od Leafa białego na moje pytanie czemu kupił nowy, a nie używany (40-50K PLN taniej) odpowiedział, że po prostu chciał nowy. I to ucina temat :-)
Każdemu wedle potrzeb i i chęci oraz możliwości.
Chcesz mieć nowy Model S, parkować go pod blokiem? A czemu by nie?

KGB 
Antypartyzant

Wysłany: 2013-12-25, 17:47   

highend napisał/a:

Nie wiem jak Wy... ja jak miałem 20 lat to może miałem nasr..... w głowie i jeździłem jak wariat. Teraz wyznaję zasadę "spiesz się powoli" oraz "dojedź do domu bezpiecznie". Czy ktoś się z tym nie zgadza?

Ja sie zgadzam,
szybsza jazda wymaga wiekszego skupienia uwagi,co jest meczace,
nie twierdze,ze jazda powinna relaksowac,bo to jest niebezpieczne ,gdyz prowadzenie samochodu to nie jest zabawa,
po co jednak nadmiernie nadwyrezac ogranizm i/lub powodowac zagrozenie na drodze
highend napisał/a:
KGB napisał/a:

A ja się nie dziwię. To ich kasa i ich sprawa. Ponadto auto tak szybko nie zgnije.... ;)
Spotkany przeze mnie kolega od Leafa białego na moje pytanie czemu kupił nowy, a nie używany (40-50K PLN taniej) odpowiedział, że po prostu chciał nowy. I to ucina temat :-)
Każdemu wedle potrzeb i i chęci oraz możliwości.
Chcesz mieć nowy Model S, parkować go pod blokiem? A czemu by nie?

nie napisalem,ze komus zabraniam takiego postepowania, tylko ze sie dziwie ,
a dziwie sie,bo nie nawyklem do postepowania glupio,
takie postepowanie jest glupie ,bo nie jest rozsadne,
ludzie postepuja głupio lub mądrze - to ze to jest ich prywatna sprawa niczego nie zmienia w ocenie postepowania

a tak na marginesie,to parkowanie auta elektrycznego poza prywatna posesja jest nie wygodne i parkowanie na podworko jest niewygodne wzgledem garazu,
jakby rzeczywistosci nie zaklinac ,to strefy klimatycznej to nie zmieni

mann25 
6kWh/100km vmax120

Wysłany: 2014-12-26, 12:07   

co do RangeExtendera, update w postaci przyczepki wydluzajacej zasieg o 600km

http://nomadic-power.com/
nawet estetycznie to wyglada

Jacky X

Wysłany: 2015-09-12, 12:22   

Z jakich komponentów składa się Range Extender ?

1) Silnik spalinowy do wytwarzania energi mechanicznej ?
2) Alternator do wytwarzania prądu zmiennego ?
3) Ładowarka czy jakiś układ przetwarzający prąd AC z alternatora na taki który można podać na baterię ?

Czy wogóle Range Extender ładuje w BMW baterie czy zastępuje ich funkcję i BEZPOŚREDNIO zaopatruje w prąd silnik ???

PS. Chyba Range Extendery nie są takimi samymi urządzeniami. Chyba inaczej działa RE na przyczepie NOMADIC ? a inaczej ten z BMW.

Lolek electric 
Motoparalotniarz

Wysłany: 2015-09-12, 17:52   

W BMW doładowuje baterie. Na pewno silnik spalinowy, na pewno alternator wyposażony w układ prostowniczy. Jeśli układ jest dobrze skonstruowany to żadnej ładowarki nie potrzebuje. Alternatora nie można przeciążyć, BMS zadba o baterię a komp auta wyłącza Rx jeśli bateria osiągnie 75%. To są oczywiście moje przypuszczenia bo fabryka takie info to trzyma dla siebie. L

Odpowiedz do tematu