SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam Leaf 2013 24kW
Autor Wiadomość
KubaPHV

Wysłany: 2021-03-26, 22:46   

Ok, 90% społeczeństwa, poruszających się z prędkością 90 km/h poza obszarem zabudowanym (odpowiednio 120 i 140 na drodze ekspresowej i autostradzie), to debile :) . Jeszcze większymi są Ci co używają ogrzewania zamiast ubrać czapkę, rękawiczki i kalesony.
Dziękujemy za okazaną łaskę w postaci 3 tys. Jak widać nikt się nie skusił.
Rozumiem, że jakby przyjechał potencjalny klient spoza forum i zaproponował 35 tys. to byś nie sprzedał?

Slawoos 
Nissan leaf

Wysłany: 2021-03-26, 23:12   

Chyba jednak niewiele jeździłeś elektrykiem. Niestety czasem zdarza się tak że jednak brakuje tego zasięgu bo np wyszedł nieplanowany wyjazd dodatkowo. Wtedy wspomniana czapka i rękawiczki są małą cena za dojechanie na miejsce, trzeba też zmniejszyć prędkość. Gdybyś miał 4% baterii i 8km do ładowarki to byś inaczej mówił. Mi się raz zdarzylo i uwierz komfort cieplny nie był najważniejszy w tamtym momencie.

wester 

Wysłany: 2021-04-14, 19:25   

Do przyszłych czytających. Rację ma Viwir. Mam takiego leafa 2013 11 kresek, ok 18 kwh pojemności.
Realny zasięg bez katowania się psychicznie 130 km latem. W ekstremalnych warunkach zimowych (-15C ogrzewanie na full to zrobi max 90 km). Mówimy o naładowaniu do 100% baterii.

Pir-serwis 

Wysłany: 2021-06-07, 07:36   

Sprzedałeś to cudo?
Pytanie do inicjatora wątku, ale jak ktoś coś ma proszę o wiadomość.
Przymierzam się do zakupu czegoś nowszego ale czytając opisy wcale te nowe nie są nie wiadomo jak oszczędne w stosunku do starszych.
Jeżdzę berlingo pierwszej generacji.
Nie zasuwam powyżej 90 bo prądu ubywa za szybko.

Citroen Berligo Electrique
Saxo 2D 5os Electrique
Saxo Van Electrique
P106 4os Electrique

MOTORASTA

Wysłany: 2021-06-07, 10:02   

Pir-serwis napisał/a:
Sprzedałeś to cudo?
Pytanie do inicjatora wątku, ale jak ktoś coś ma proszę o wiadomość.
Przymierzam się do zakupu czegoś nowszego ale czytając opisy wcale te nowe nie są nie wiadomo jak oszczędne w stosunku do starszych.
Jeżdzę berlingo pierwszej generacji.
Nie zasuwam powyżej 90 bo prądu ubywa za szybko.

Nie chcesz C-zero ? ma najechane ponad 200k i zasięg koło 85km robi mi się trochę mały więc może dołożył bym trochę i kupił coś co przejeżdża koło 100km bo taką mam trasę codziennie.

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2021-06-07, 13:41   

Mamy leafa 24kW od miesiaca okolo, i jestem bardzo (!) po wrazeniem. Aku zostalo cos kolo 80%, 10 paskow, model 2015, czyli pompa ciepla.

Pir-serwis, leafa mozna polecic. Pompa ciepla serio zmniejsza zuzycie, jadac noca przy 3C bylo cos kolo 13kWh/100km przy ok 110km/h. Bajka!

Ogolnie jestem pod wrazeniem, wiec moge polecic.

Slawoos 
Nissan leaf

Wysłany: 2021-06-10, 22:22   

Witam po dłuższej przerwie. Cudo sprzedałem. Przyjechał gość koło 300km po auto. Podobnie jak ja-pierwszy elektryk, PV na dachu, ciepły garaż. Stwierdził że to jedyne auto (w sensie elektryk) które może oszczędzić pieniądze a nie je pochłaniać. I takie podejście jest chyba najwłaściwsze.
Po sprzedaży chciałem się przekonać do może jakiegoś plug in ale jednak to nie to. Ostatecznie stanęło na nowym e soulu z mniejszą baterią. Nie będę pisał ile mi zużywa bo za chwilę ktoś mi powie ze się nie znam bo wie lepiej....generalnie jestem mega zadowolony i przekonuje każdego ile mogę że EV to naprawdę kupa zalet przy niewielu tylko wadach.

Piotrek11
e-Golf

Wysłany: 2021-06-10, 22:50   

Slawoos napisał/a:
Witam po dłuższej przerwie. Cudo sprzedałem. Przyjechał gość koło 300km po auto. Podobnie jak ja-pierwszy elektryk, PV na dachu, ciepły garaż. Stwierdził że to jedyne auto (w sensie elektryk) które może oszczędzić pieniądze a nie je pochłaniać. I takie podejście jest chyba najwłaściwsze.
Po sprzedaży chciałem się przekonać do może jakiegoś plug in ale jednak to nie to. Ostatecznie stanęło na nowym e soulu z mniejszą baterią. Nie będę pisał ile mi zużywa bo za chwilę ktoś mi powie ze się nie znam bo wie lepiej....generalnie jestem mega zadowolony i przekonuje każdego ile mogę że EV to naprawdę kupa zalet przy niewielu tylko wadach.

I to jest własciwe podejscie :-)

Odpowiedz do tematu