SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2020-12-30, 12:12
Hyundai IONIQ 28kWh
Autor Wiadomość
vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2021-11-02, 06:31   

Po akcji serwisowej wentylator nadal działa, tylko na mniejszych obrotach. Przy ładowaniu mniejszym prądem w ogóle się nie załącza.

electric 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-02, 08:21   

Paren1 napisał/a:
vwir napisał/a:
Przy maksymalnym prądzie ładowania AC szczególnie w mustangu widać spore straty - otwierają się wloty powietrza, włącza się wentylator chłodnicy na bardzo wysokich obrotach i pompa obiegowa płynu chłodzącego.

Jest na to akcja serwisowa w kilku krajach, to błąd w sofcie (wentylator MachE chodzi na max przy ładowaniu AC powyżej 10.5kW, choć nie powinien).

Bateria w Ioniq 28kW to NCM111, zawiera aż 33% kobaltu i może być bezpiecznie ładowana przy znacznie niższych temperaturach niż nowsze baterie, dlatego nie jest podgrzewana aż zrobią się bardzo duże mrozy (nie wiem dokładnie przy jakiej temperaturze). To dodatkowa zaleta Ioniq 28kW, o której mało kto wie.

To bylaby ciekawa informacja, mozesz podac jej zrodlo? Z tego co juz wczesniej wydawalo mi sie, ze wiem, to to ze sa tam baterie NCM622 od LG, https://www.evspecifications.com/en/model/f21a6d

Paren1 

Wysłany: 2021-11-02, 09:10   

electric napisał/a:
To bylaby ciekawa informacja, mozesz podac jej zrodlo? Z tego co juz wczesniej wydawalo mi sie, ze wiem, to to ze sa tam baterie NCM622 od LG, https://www.evspecifications.com/en/model/f21a6d

Widziałem to na zagranicznym forum Ioniqa, ale nie sprawdzałem źródła informacji. Może ktoś napisał niedokładnie, lub błędnie.

Pamiętam, że Bjorn na zimowym teście Ioniqa 28 był zdziwiony: "ileż on ma kobaltu w baterii!"

zibi 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-02, 12:08   

no i to są ciekawe wiadomości :-D
ja tylko dodam że w IONIQU czym by nie ładować to nie słychać żadnego chłodzenia, wentylatorów czy czegokolwiek, jest cisza.
Jedynie po ładowaniu na szybkiej ładowarce z mocą 70kW w idealnej ciszy ciut słychać wentylatorek w okolicach baterii, ale jest to tak cicho że żeby to usłyszeć to zarówno w aucie jak i w jego otoczeniu musi być idealna cisza, raptem raz mi się to udało usłyszeć.
I ta informacja o baterii by tłumaczyła moje spostrzeżenia o temp baterii że przy dużych mrozach ona też potrafi być na lekkim minusie

Paren1 

Wysłany: 2021-11-02, 15:02   

Prędkość wentylatora chłodzenia baterii (Fan) widać przez OBD2.

https://youtu.be/XMHbA4O14V4?t=356

Harii 

Wysłany: 2021-11-03, 19:08   

Ogólnie wspaniały wóz. A jeśli ktoś jeszcze nie wygłuszył bagażnika choćby najprostszą pianką do wygłuszeń, to polecam szybciutko zrobić, bo zamienia się w premium EV ;)

rks , poszedłem za twoją radą i dzisiaj wykleiłem dno bagażnika , zdziwiłem się dwa razy , raz jak zobaczyłem na dnie gołe blachy a drugi raz , po skończonej pracy efekt wygłuszenia , rewelacja , strasznie mi ten szum opon przeszkadzał , za to teraz mam banana na ustach . Mam wrażenie że jadąc powoli jest głośniej niż przy wyższych prędkościach

rks
Ioniq 28

Wysłany: 2021-11-14, 19:30   

Harii napisał/a:
rks , poszedłem za twoją radą i dzisiaj wykleiłem dno bagażnika , zdziwiłem się dwa razy , raz jak zobaczyłem na dnie gołe blachy a drugi raz , po skończonej pracy efekt wygłuszenia , rewelacja , strasznie mi ten szum opon przeszkadzał , za to teraz mam banana na ustach . Mam wrażenie że jadąc powoli jest głośniej niż przy wyższych prędkościach

Miło, że potraktowałeś poważnie ;)
Tak, tam jest żywa blacha, podłoga i nadkola.
Różnica jest kolosalna. Masz teraz Ioniq premium ;)

Harii 

Wysłany: 2021-11-22, 22:19   

Coś cicho się zrobiło
Czy ktoś z szanownych kolegów wie jak wymienić żarówkę światła mijania
Co prawda na razie świeci ale wolałbym wiedzieć , dzisiaj zaglądałem i za nic nie wiem jak wyjąć te żarówkę

zibi 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-25, 08:06   

ja nie wiem bo mam z przodu wszystkie LED, niby tylko tylne kierunkowskazy są zwykłe żarówki i oświetlenie bagażnika i tablicy rej

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-25, 10:01   

ja też mijania mam led ale od długich mamy normalne żarówki które właśnie chcę wymienić bo świecą na żółto

zibi 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-25, 14:35   

fakt, zapomniałem że długie są też na normalnych żarówkach

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-11-26, 14:10   

a wiesz jakie tam są żarówki?

Harii 

Wysłany: 2021-11-28, 20:00   

walik napisał/a:
a wiesz jakie tam są żarówki?

H7

zibi 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-02, 14:51   Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

No i minął roczek jak posiadam IONIQA :-D
małe podsumowanko ;)

- zbliża się kolejna zima, pomalutku średnie zużycie rośnie, teraz jest coś 13kWh /100km liczone od XII 2020 do teraz, o ile pamiętam to udało mi się osiągnąć najniżej 12,6kWh/100km w cyklu od zimy (XII) do lata

- co do kosztów to w moim przypadku jest to ZERO zł, bo nic nie płacę za ładowanie, więc podstawowe założenie zakupu elektryka sprawdziło się w 100%

- niezawodność - żadnych awarii, auto jeździ bez problemu od chwili zakupu, jedna wizyta w serwisie aby przeprowadzić obowiązkowy przegląd aby zachować gwarancję. Jedyna awaria to uciekający płyn ze spryskiwacza czego powodem była kuna która mi pogryzła wężyk od zbiorniczka płynu, naprawa samemu, przynajmniej poznałem podzespoły po zdjęciu osłon pod autem ;) pogryzła mi i poszarpała również wygłuszenie pod maską silnika ale nic z tym nie robiłem bo może pogryźć znowu dokąd jej nie złapię - koszt nowej 300zł

- przejechane ok 13tyś km

- auto używane bez oszczędzania się, z normalnym grzaniem/chłodzeniem jak również bez ograniczeń w prędkościach jazdy, zużycie codzienne przeważnie utrzymuje się w granicach 10-13kWh/100km

- generalnie z auta jestem bardzo zadowolony, spełniło wszystkie oczekiwania które w nim pokładałem

- do minusów można zaliczyć brak ogrzewania na nogi jest to dość uciążliwe zwłaszcza jak jest bardzo zimno, trzaskająca klapa bagażnika

- do plusów bardzo szybkie nagrzewanie się zarówno kabiny jak i odmrażanie szyby przedniej w zimie, nigdy nie musiałem używać skrobaczki do szyb

- bardzo dużym plusem w elektrykach jest ogrzewanie foteli i kierownicy, w tym modelu grzane są siedziska i dodatkowo oparcia i to na wszystkich fotelach, często nie potrzeba włączać ogrzewania a wystarczy grzanie fotela + kierownica i już jest super

- dużym minusem jest mała bateria bo wystarcza ona na około 200km realnej jazdy, w zimie około 150km. Jednak jest to też plus, bo auto jest lżejsze, mniej zużywa, a ładowanie jest szybsze bo w Ioniqu można się ładować na DC z max mocą 70kW i trwa to około 20-30 minut, na wallboxie AC 32A około 4 godziny.

gdyby to auto miało zasięg 300-350km byłoby autem idealnym :-P

Cav 
e-Soul/Smart ED

Wysłany: 2021-12-02, 15:46   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

zibi napisał/a:

- co do kosztów to w moim przypadku jest to ZERO zł, bo nic nie płacę za ładowanie,

To gdzie ładujesz?

zibi napisał/a:

Ja właśnie kupiłem zbliżone auto z dokładnie takim idealnym zasięgiem.
Zobaczymy ile będzie zużywało latem, na razie głównie ogrzewanie zużywa - im zimniej tym więcej.
Z początkowych 18 kWh skoczyło już do ponad 20.....

Harii 

Wysłany: 2021-12-03, 07:56   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

- ‚’do minusów można zaliczyć brak ogrzewania na nogi jest to dość uciążliwe zwłaszcza jak jest bardzo zimno, trzaskająca klapa bagażnika’’

Jak to nie ma , mnie trafił się dużo mniej wypasiony egzemplarz ni ż twój ale w nogi grzeje

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-03, 08:51   

w każdym bev słabiej grzeje na nogi w porównaniu do ice

zibi 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-03, 09:31   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

Cav napisał/a:
zibi napisał/a:

- co do kosztów to w moim przypadku jest to ZERO zł, bo nic nie płacę za ładowanie,

To gdzie ładujesz?

zibi napisał/a:

Zobaczymy ile będzie zużywało latem, na razie głównie ogrzewanie zużywa - im zimniej tym więcej.

ja mam możliwość ładowania w robocie z "normalnych" gniazd do 32A, a dodatkowo przed robotą mam słupek 32A z darmowym ładowaniem ogólnie dostępnym, jeszcze nie musiałem się ładować w domu, a w razie czego mam fotowoltaikę.

Wiem że są inne z takim zasięgiem, ale jak piszesz z większym zużyciem, ja u siebie jeszcze takiego zużycie nie zaobserwowałem jakie Ty masz teraz :-D teraz mam tak około 13-14kWh/100km

Harii napisał/a:
- ‚’do minusów można zaliczyć brak ogrzewania na nogi jest to dość uciążliwe zwłaszcza jak jest bardzo zimno, trzaskająca klapa bagażnika’’

Jak to nie ma , mnie trafił się dużo mniej wypasiony egzemplarz ni ż twój ale w nogi grzeje

niestety odkryłem to dopiero jak się zrobiło zimno, nie ma tu nawiewu na nogi

Cav 
e-Soul/Smart ED

Wysłany: 2021-12-03, 11:01   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

zibi napisał/a:

Wiem że są inne z takim zasięgiem, ale jak piszesz z większym zużyciem, ja u siebie jeszcze takiego zużycie nie zaobserwowałem jakie Ty masz teraz :-D teraz mam tak około 13-14kWh/100km

Kwestia może pokonywanych odcinków.
W każdym bev obserwuję podobne wartości, nawet w Smarcie.

Zobaczymy jak będzie latem, wiadomo że w Soulu nie będzie zużycia na poziomie (płaskiego) Ioniqa, ale nie powinno zbyt mocno odbiegać.

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-03, 11:52   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

zibi napisał/a:

niestety odkryłem to dopiero jak się zrobiło zimno, nie ma tu nawiewu na nogi

nawiew na nogi jest tylko ciepło od spodu auta w ice lepiej działa

wodnik7
teslanacodzien.pl

Wysłany: 2021-12-03, 15:35   

walik napisał/a:
w każdym bev słabiej grzeje na nogi w porównaniu do ice

Nie zauwazylem..

electric 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-05, 17:02   Re: Hyundai IONIQ 28kWh no i minął roczek

Cav napisał/a:
zibi napisał/a:

To gdzie ładujesz?

zibi napisał/a:

Nie myslales Cav o zalozeniu blogu tutaj ze swoim E-soulem i podzielenia sie spostrzezeniami z trasy w roznych warunkach, predkosciach itd.?

Harii 

Wysłany: 2021-12-05, 20:28   

U mnie nadmuch na nogi jest ok , ale faktycznie nie idzie ustawić nadmuchu tylko na nogi

Mam inne pytanie : jak sprawdzić kondycję naszych baterii ?
Idzie to odczytać przez obd2 ?

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2021-12-05, 20:40   

tak aplikacja EVNotify

Harii 

Wysłany: 2021-12-06, 15:23   

walik napisał/a:
tak aplikacja EVNotify

Ale chyba jest potrzebna jakaś licencja

Odpowiedz do tematu