SamochodyElektryczne.org - Forum Strona Główna SamochodyElektryczne.org - Forum
SamochodyElektryczne.org

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: RaveN
2020-12-30, 12:12
Hyundai IONIQ 28kWh
Autor Wiadomość
zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2021-12-27, 15:11   

kurna, to muszę u siebie pogrzebać bo ewidentnie coś jest nie tak, jak mierzyłem to z nawiewów środkowych leci mi 40C a na nogi max 19C

Harii 

Wysłany: 2022-01-10, 21:12   

Nowy rok i groźba otrzymania nowych mandatów
W związku z powyższym postanowiłem uczyć się nowego stylu jazdy , i tak w sobotę zrobiłem 160 km w temperaturze ok -3 , prędkość maksymalna 90 ale po drodze sporo wiosek więc przepisowo 50 , ogrzewanie ustawione na 19,5 . O dziwo zostało mi jeszcze 49 km , srednie apetyt na prąd to 13,2 kW , więc nowe mandaty równa się większy zasięg .

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-11, 08:09   

zwłaszcza na dłuższych przebiegach średnie spalanie spada bo grzanie się już stabilizuje i nie pobiera tak dużo jak zaraz po starcie (na krótszych trasach), ja zrobiłem w niedzielę 2 I dwa razy przebiegi po 51km i wyszło mi zużycie w każdym przebiegu po 14kWh/100km, nie jechałem zbyt wolno a nawet sobie pozwoliłem przez chwilę śmignąć 150km/h,
w IONIQU naprawdę trzeba się bardzo postarać żeby zużycie skoczyło do 19-20kWh/100km

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2022-01-11, 11:08   

Ja na codziennie robię 4 x 5km ze startem z zimnej baterii to teraz mam średnie zużycie 20kWh/100km

electric 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2022-01-11, 19:30   

walik napisał/a:
Ja na codziennie robię 4 x 5km ze startem z zimnej baterii to teraz mam średnie zużycie 20kWh/100km

Tez mam takie zuzycie na takich trasach, ale tez mam takie jak pisze zibi i Harii na dluzszych trasach. Jestem po przegladzie rocznym w ASO, zaplacilem ok 280zl. to byl ten mniejszy przeglad, nie pytajcie co bylo w zakresie bo zgubilem ten kwitek - choc o to mozna zapytac, bo tak robilem w ASO, jak sie poda ktory to przeglad.

walik 
Hyundai IONIQ

Wysłany: 2022-01-12, 22:21   

dzisiaj trasa 270km (200km autostrada 120km/h) średnie zużycie 15,5kWh/100km

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-13, 13:44   

potestowałem sobie programowane grzanie auta na postoju podczas ładowania no i zadziałało i działa,
tylko taka jedna mała uwaga, jak się ma nagrzać auto przed wyjazdem no to sobie ustawiam jako zaprogramowaną temp 27C no i fajnie, ale potem jak się odłączę i uruchomię auto i włączę klimę/grzanie to pomimo że poprzednio była ustawiona temp 22C to startuje już z zaprogramowaną wartością 27C i trzeba za każdym razem zmieniać, Trochę to dziwne bo powinno być co innego programowanie grzanie a co innego stan w jakim klima pracuje normalnie lub była wyłączona ostatnio.

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-13, 13:46   

a jeszcze jedno, ktoś rozeznał temat podregulowania automatycznych świateł w naszym modelu ?
bo u mnie coś za krótko są ustawione i chciałbym troszkę skorygować i pytanie czy się da czy tylko serwis ?

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2022-01-13, 13:46   

Trochę to sensu ma. Bo jeśli by osiągnął te 27 stopni zanim wsiadłbyś do auta to po uruchomieniu auta odpaliłaby się... klimatyzacja, żeby zjechać do 22 stopni ;)

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-13, 13:52   

no niby tak, ale po to się nagrzewa auto podczas ładowania z sieci, żeby potem oszczędzać baterię, a jak się tego nie zauważy od razu to grzanie idzie przez pewien czas podczas jazdy, żeby trzymać te 27C i drenuje baterię, a tak by z automatu wracało na 22C i tyle, a poza tym sama klima nie startnie więc by sobie dmuchało aż dojdzie do 22C i by znowu pomalutku grzało żeby utrzymywać temp już nagrzanego wcześniej auta

vwir
Vectrix, Leaf

Wysłany: 2022-01-13, 14:03   

No to musiałbyś mieć tak, że po uruchomieniu auta musiałaby być zupełnie wyłączona klimatyzacja i w ogóle nawiewy, żeby nie próbował chłodzić przegrzanego wnętrza. Bo inaczej to przy obecnych temperaturach w momencie zjedzie z 27 do 22 stopni, nawet samym nadmuchem powietrza z zewnątrz (bez klimy). Więc zysk z grzania 27 vs 22 stopni jest raczej niewielki.

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-13, 14:33   

grzanie/chłodzenie przy uruchamianiu auta włącza się z ostatnio ustawionymi parametrami jakie były w chwili wyłączenia auta, więc jak klima nie była włączona a tylko grzanie to tak się to uruchomi następnym razem, jedyna różnica jest taka że jak zaprogramowaliśmy wyższą temp to przy uruchomieniu właśnie ta wartość będzie pobrana a nie ta która była ustawiona przy wyłączaniu po ostatniej jeździe, tak to w tym aucie działa

Harii 

Wysłany: 2022-01-13, 19:01   

A mnie nurtuje trochę sprawa :
w naszych ioniqach mamy coś takiego jak ,, najbliższe stacje ładowania „niby działa ale trochę lipnie , u mnie pokazuje stacje które są oddalone o np 30 km a nie pokazuje te które mam w pobliżu , jednym słowem , wiele stacji nie pokazuje wcale .
Jak to wygląda u was?

PatrykS 
Opel Ampera 2012r.

Wysłany: 2022-01-13, 20:14   

zibi napisał/a:
grzanie/chłodzenie przy uruchamianiu auta włącza się z ostatnio ustawionymi parametrami jakie były w chwili wyłączenia auta, więc jak klima nie była włączona a tylko grzanie to tak się to uruchomi następnym razem
Ale tak jak pisze vwir sam wiatrak szybko wychłodzi do 22 stopni - najlepiej byłoby pozostawić 27 stopni z wyłaczoną klimą i grzaniem i załączyć grzanie dopiero przy spadku temperatury do 22 stopni. To chyba jeszcze trochę za mądre dla automatów w samochodzie, jednak trzeba by cisnąć producentów. W Amperze jest niestety tak kiepsko, że nie można wyłączyć lub włączyć niezależnie klimy i grzania - "dzięki" temu nagrzany do 25 stopni na wiosennym słońcu samochód przy +15 stopniach (na zewnątrz) zaczyna być chłodzony klimą zamiast nawiewem...

Harii napisał/a:
w naszych ioniqach mamy coś takiego jak ,, najbliższe stacje ładowania „niby działa ale trochę lipnie , u mnie pokazuje stacje które są oddalone o np 30 km a nie pokazuje te które mam w pobliżu , jednym słowem , wiele stacji nie pokazuje wcale .
Może jakieś filtry włączone - np. prędkości ładowania, typu gniazd etc.?

zibi 
Hyundai IONIQ 28kWh

Wysłany: 2022-01-13, 23:47   

Harii napisał/a:
A mnie nurtuje trochę sprawa :
Jak to wygląda u was?

dokładnie mam to samo, pomimo że stacji ładowania w zasięgu kilku km jest mnogo, to najbliższą pokazuje jakieś 29km, przed aktualizacją spoftu najbliższą stację ładowania mi pokazywało w czechach :lol:

żadnych filtrów nie ma, mapa pokładowa jest niestety nie za bardzo aktualna i bystrością nie grzeszy pomimo aktualizacji, trzeba korzystać z AndroidAuto, albo sie wspomagać komórką

Odpowiedz do tematu